Urbanus steelt show in K3-film

IJsprinsesje

Voor de tweede keer wagen de dames van kleuterpoptrio K3 zich in de bioscoop.

In ‘K3 en het IJsprinsesje’ worden ze onder meer bijgestaan door Peter Faber, Mimoun Ouled Radi en een lekker dwaze ‘tovenaar’ Urbanus.

Kennen de kleuters hun klassieken? Aladin zal, met dank aan Disney, nog wel lukken, maar Doornroosje, Repelsteeltje, Sneeuwwitje, Hans en Grietje en de heks van het peperkoekenhuisje? Het zou wel van pas komen, want in hun nieuwe film krijgt het bekende Belgische kleuterpoptrio K3, Karen, Kristel en
Kathleen, met al die (vaak opvallend eigenwijze) sprookjesfiguren te maken.

‘K3 en het IJsprinsesje’ is het tweede uitstapje naar de bioscoop van het drietal, dat de grootste successen vooral in het theater en op televisie boekt. Wat de kleuters en de iets oudere meisjes (van drie tot twaalf, hoopt de distributeur) te zien krijgen, is ook meer een vrolijke show dan een echte speelfilm.

Een collage van sprookjestheater, liedjes in animatiedecors en grappige sketches van het soort dat je ook in ‘Het Klokhuis’ aantreft.

Olifant

In de wereld van K3 – volwassen meiden gedragen zich als kinderen, net als de rangers van ‘Zoop’ – kan er zomaar een olifant aankloppen met een uitnodiging voor een verjaarspartijtje op het sprookjeskasteel waar Peter Faber de sentimentele koning speelt.

De glazen bol vervult daar de rol van televisietoestel, ons aller Mimoun Ouled Radi uit ‘Shouf Shouf Habibi!’ vliegt op een turbotapijt en zo zijn er meer moderniseringen. Helaas is de stemming ten paleize in mineur, want prinsesje Fleur heeft nergens zin in en smijt met de cadeautjes. O, als haar hart van ijs toch eens ontdooide! K3 laat het er niet bij zitten en gaat – vrij naar Repelsteeltje – een riskante weddenschap aan met de tovenaar van het bos.

Zonder de reputatie van K3 zou zo’n onderneming wat moeite hebben op eigen benen te staan, maar onsympathiek is het in al zijn onschuld niet. Het is beter verzorgd dan de eveneens door Indra Siera geregisseerde voorganger ‘K3 en het Magische Medaillon’ en de charme wordt mede bepaald door pretentieloze gezelligheid en de achteloze ‘gewoondoenerij’ van K, K en K.

Troef

De sterkste troef is Urbain Servranckx, alias Urbanus, die als tovenaar lekker dwaas uit zijn bol mag gaan. Het leukste visuele grapje is zijn toverstaf, die voortdurend van gedaante verandert. Goed voor de slappe lach is de kikker die onverstoorbaar ‘Kus mij, kus mij’ blijft roepen.

Je kunt je afvragen of het citeren van het muzikale thema van ‘Goldfinger’ en de kwinkslagen van het lakeienduo Lak en Kei niet over de hoofden van de kleintjes heen gaan. Daar staat tegenover dat na afloop van het avontuur de hofhouding zich verstopt heeft achter de stoelen, net als kinderen na een schoolreisje.

‘K3 en het IJsprinsesje’ – film van Indra Siera. Te zien in Bergen op Zoom (Cinem’actueel), Breda (Casino, Grand), Geertruidenberg (Centraal), Hulst (Koning van Engeland), Roosendaal (City), Tilburg (Midi), Vlissingen (Cine City), Antwerpen (Metropolis) en Gent (Kinepolis).

BN/De Stem

Bookmark and Share 22-07-2006 | 17:38 | Link | Geen reactie's | Reageer »
Reacties

Laat een bericht achter

Je moet zijn ingelogd om een bericht je plaatsen.

Heb je geen account registreer je kostenloos.

Dit is een onofficiële Studio 100 website, de officiële website is hier te vinden.