Filmopnamen Kabouter Plop beginnen in Veere
De monumentale gevels en de ouderwets gebleven lantaarnpalen bezorgen Veere over een paar maanden internationale faam. Het pittoreske stadje is uitverkoren als decor voor de nieuwe Kabouter Plopfilm, Plop in de Stad. De Markt, de Kaai, de Kerkstraat en het ophaalbruggetje zijn vanaf half december te zien op het witte doek. De opnamen voor de zesde bioscoopfilm beginnen volgende week dinsdag met een groots onthaal voor Kabouter Lui die in de stad terechtkomt en gered moet worden door zijn mede-kabouters Plop, Klus en Kwebbel.
Veere wordt in de film niet bij naam genoemd. De Belgische televisieproducent Studio 100 zocht een stad die aansloot bij de feeërieke wereld waarin de kabouters in de studio leven. ,,Veere heeft dat mooie en gezellige”, vindt producent Anja van Mensel. Ze is gecharmeerd van de Veerse trapgevels en kanteeltjes. En van het groen op de Markt. Van Mensel: ,,Het heeft alle ingrediënten waar we naar op zoek waren.”
Dat de acteur die Kabouter Klus speelt in Middelburg woont, is toeval. Een locatiescout bracht de filmers op het spoor van Veere. De historische stad Brugge was voor de Belgen geen optie. ,,Dat was te veel stad. Bovendien is alles in Nederland veel kleurrijker, met gezellige bloemetjes en leuke dingen voor de ramen.” Een pluspunt is dat het stadje er ook laag bij de grond fraai uitziet. ,,Omdat de kabouters maar veertig centimeter hoog zijn, komt de camera dicht tegen gevels, stoepen, lantaarnpalen en vensterbanken”, legt de producent uit.
Voor Plop in de Stad worden twee keer zoveel buitenopnamen gemaakt als gebruikelijk. Kabouter Lui raakt verzeild in een voor hem totaal vreemde wereld buiten het kabouterbos en het melkherbergje. Heel Veere is – al dan niet verkleed – uitgenodigd voor de eerste draaidag op 30 mei. Kabouter Lui belandt dan in een groot carnavalsfeest op de Markt. Omdat Veere geen eigen carnavalstraditie heeft, neemt de filmploeg zelf praalwagens en een fanfare mee. Een dag later wordt bij nacht gefilmd hoe de bus met kabouters weer vertrekt. Op 5, 6 en 7 juni worden de tussenliggende avonturen gefilmd.
bron: Zweeuwse Courant (Selma Osman)

Laat een bericht achter
Je moet zijn ingelogd om een bericht je plaatsen.
Heb je geen account registreer je kostenloos.